Maj 2021

Szanowni Państwo!
Zapraszamy do obejrzenia wystawy „130 lat studiów rolniczych w Krakowie”, do zapoznania się z historią i dniem dzisiejszym Uniwersytetu Rolniczego imienia Hugona Kołłątaja. Jest to tylko mały wycinek aktywności jego pracowników i studentów, ale istotny z punktu widzenia rozwoju nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych w Polsce, dydaktyki w tych obszarach wiedzy, działań w dziedzinie gospodarki oraz na rzecz społeczności Małopolski. Mamy nadzieję, że nasza wystawa będzie miała zarówno wymiar informacyjny, jak i promocyjny pod względem oferty dydaktyczno-badawczej.

Rektor Uniwersytetu Rolniczego
dr hab. Sylwester Tabor, prof UR

W dniach od 17 maja do 30 czerwca, prezentowana będzie wystawa plenerowa pt. „130 lat studiów rolniczych w Krakowie”, której organizatorem jest Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Termin i miejsce:

  • 17–31 maja: skwer Andrzeja Wajdy (koło Teatru im. J. Słowackiego)
  • od 1 czerwca: al. Mickiewicza 24-28
  • od 13 lipca: al. 29 Listopada 54 (hol Wydziału Leśnego)

Ekspozycja poświęcona będzie 130-leciu powołania studiów rolniczych w Krakowie. Zobaczyć będzie można m.in. archiwalne fotografie: studentów, pierwszych indeksów, sal wykładowych, budynków i stacji doświadczalnych, pamiątkowych medali, sprzętu laboratoryjnego i wielu innych. Zaprezentowani zostaną założyciele Studium Rolniczego – uniwersyteckich studiów rolniczych w Krakowie, a także władze Uczelni wczoraj i dziś. Nie zabraknie także odniesienia do wpływu II wojny światowej na Studium Rolnicze (przejęcia budynku Collegium Godlewskiego na cele Generalnej Guberni, czy wywiezienia znamienitych profesorów). Ponadto zaprezentowane będą badania prowadzone przez Uczelnię, inicjatywy i udział UR w życiu Krakowa.

Wystawa objęta jest patronatem medialnym: TVP Kraków, Radia Kraków i Dziennika Polskiego.

RELACJA Z UROCZYSTEGO OTWARCIA

Data wydarzenia: 14 Maja - 30 Września 2021
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie