Maj 2021
Udostępnij:

UROCZYŚCIE OTWARTO WYSTAWĘ PT. „130 LAT STUDIÓW ROLNICZYCH W KRAKOWIE”


Wczoraj JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. UR uroczyście otworzył wystawę plenerową pt. „130 lat studiów rolniczych w Krakowie”.

W swoim wystąpieniu, JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. UR nawiązał do historii powstania Uczelni, ale i historii rolnictwa, która jest zdecydowanie starsza niż 130 lat. Podziękował też Organizatorom za włożony wkład pracy w przygotowanie wystawy, a także zachęcił wszystkich do jej obejrzenia.
Z kolei prof. dr hab. Jacek Popiel, Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego wyraził zadowolenie z zaproszenia na wystawę, a także podkreślił związki badawcze, dydaktyczne, ale i przyjacielskie z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Nawiązał też do osoby Hugona Kołłątaja, patrona UR, historii powstania Uniwersytetu Rolniczego oraz ogromnego znaczenia rolnictwa. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Grzegorz Puda,  w swoim wypowiedzi podkreślił swój związek z Uniwersytetem Rolniczym, którego jest absolwentem, a także nawiązał do ogromnych zmian, jakie się dokonały w polskim rolnictwie, co pokazuje, że szanse na jego rozwój są bardzo obiecujące. Wyraził też nadzieję na dalszą, owocna współpracę z UR. Z kolei Wojewoda Małopolski, Łukasz Kmita podziękował za ogromny udział UR w promowaniu Małopolski i wspomniał o takich inicjatywach jak np. corocznie organizowana Małopolska Giełda Agroturystyczna. Piotr Kempf, Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa, podziękował Rektorom UR i UJ, ale także gronu naukowców za uwrażliwianie mieszkańców Krakowa na przyrodę i propagowanie rozwoju terenów zielonych.

Wystawę oglądać będzie można w następujących terminach i miejscach:

•    17–31 maja: skwer Andrzeja Wajdy (koło Teatru im. J. Słowackiego)
1 - 30 czerwca: al. Mickiewicza 24-28
1 lipca - 31 października: kampus UR przy al. 29 Listopada

WIĘCEJ ZDJĘĆ

W wydarzeniu obok JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego, dr hab. inż. Sylwestra Tabora, prof. UR oraz prof. dr hab. Jacka Popiela, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, udział wzięli: Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Małgorzata Wassermann, poseł na sejm kadencji 2019-2023, Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski, Ryszard Czaicki, Prezes Małopolskiej Izby Rolniczej, Piotr Kempf, Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, dr Agata Wołkowska- Wolska , Wiceprezes Fundacji im. Zofii i Jana Włodków, a także władze rektorskie i dziekańskie Uczelni, organizatorzy wystawy i zaproszeni goście.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
12 662 42 51    rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2021 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie