plik svg - godło

Wieczór p.t.: „Północ – strefa tundry” w Klubie Buda

21.03.2014

Centrum Edukacji Gleboznawczej - Muzeum Gleb, Wydział Leśny oraz Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Muzeum Etnograficzne w Krakowie oraz krakowskie Wydawnictwo ALTER zaprasza do klubu BUDA przy ul. Jabłonowskich 10/12 w Krakowie, na godzinę 18.00 na wieczór pt. PÓŁNOC – STREFA TUNDRY.


Spotkanie będzie poświęcone przyrodzie i kulturze Sapmi (Laponii).

W programie:
film pt. Last Yoik Saami Forest (20 min.),
oraz krótkie prezentacje na temat przyrody i kultury Sápmii (Laponii) :

Gleby Sápmi - Piotr Pacanowski

Kultury strefy tundry w kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie- Jacek Kukuczka

W tundrze Samów - Anna Nacher i Marek Styczyński- autorska relacja z trekkingów w tundrze za kręgiem polarnym ze szczególnym uwzględnieniem etnobotaniki Samów i tradycji muzycznych – fotografie, nagrania terenowe, instrumenty, autorska muzyka z elementami joik i instrumentami z Północy.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Zych.

Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja książki pt. Vaggi Varri. W tundrze Samów (A.Nacher&M.Styczyński, Wydawnictwo Alter).

 

Zapraszamy