Grudzień 2021

WIZYTA AMBASADOR REPUBLIKI AZERBEJDŻANU NA UNIWERSYTECIE ROLNICZYM W KRAKOWIE

Wczoraj, tj. 8 grudnia 2021 r. odbyło się spotkanie JM Rektora dra hab. Sylwestra Tabora, prof. URK, oraz prof. dra hab. Andrzeja Sechmana, Prorektora ds. Współpracy z Zagranicą, z Panią dr Nargiz Gurbanovą, Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce. W spotkaniu uczestniczył również Pierwszy Sekretarz Ambasady Azerbejdżanu w Polsce Pan Sadig Babayev.  Pani Ambasador opowiedziała o 200-letniej historii polskiego dziedzictwa w Azerbejdżanie oraz o dotychczasowej współpracy pomiędzy Azerbejdżanem a Polską.

Na zdjęciu od lewej: prof. dr hab. inż. Andrzej Sechman, Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą, Nargiz Gurbanova,
Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, Rektor Uniwersytetu Rolniczego
w Krakowie, Pierwszy Sekretarz Ambasady Azerbejdżanu w Polsce Pan Sadig Babayev.

W czasie spotkania omówiono kwestie dotyczące podjęcia współpracy między Azerbejdżańskim Państwowym Uniwersytetem Rolniczym (ADAU) w Gandży a Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie w obszarze wymiany naukowej i studenckiej. Pani Ambasador poinformowała, że współpracą z naszym Uniwersytetem zainteresowane są władze ADAU z Rektorem tego Uniwersytetu na czele. Dlatego podczas spotkania omówiono możliwości współpracy i wymiany międzynarodowej pomiędzy oboma Uniwersytetami, które prowadzą badania i kształcenie studentów w takich dyscyplinach jak rolnictwo, zootechnika, czy też weterynaria.

Wymiernym efektem wizyty Pani Ambasador będzie podpisanie umowy o współpracy pomiędzy ADAU, a naszym Uniwersytetem.