Sierpień 2024

"Akademia PARP" - portal e-learningowy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

W imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) serdecznie zapraszamy do skorzystania z portalu e-learningowego pod nazwą „Akademia PARP”.

Portal jest udostępniony na stronie internetowej agencji w zakładce „Strefa wiedzy / Kursy online”, a także pod adresem.

Obecnie oferta Akademii obejmuje 70 kursów dzięki, którym można poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z takich obszarów jak finanse, prawo, zarządzanie, marketing i kompetencje osobiste.

Kursy są adresowane przede wszystkim do osób prowadzących i planujących rozpocząć działalność gospodarczą, ale korzystać z nich mogą bezpłatnie wszyscy zainteresowani, w tym także studenci i pracownicy naukowi.

Na platformie Akademii PARP zarejestrowało się już ponad 260 tysięcy użytkowników,którzy uzyskali przeszło 228 tysięcy certyfikatów potwierdzających ukończenie kursów. Średnia ocen kursów, wystawiona przez użytkowników portalu wynosi 4,79/5.

Kursy zawierają ćwiczenia oraz testy pozwalające zweryfikować zdobytą wiedzę. Portal Akademii pozwala użytkownikom uzyskać także dostęp do kilkuset materiałów poszerzających wiedzę z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej w formie webinariów, filmów szkoleniowych i podcastów, przygotowanych w ramach Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

W ostatnim czasie udostępniono w ramach Akademii PARP trzy nowe kursy pt.: „Analiza rynku i otoczenia przedsiębiorstwa”, „Prawo autorskie w biznesie” oraz „Tworzenie marki krok po kroku”. Wkrótce zostaną opublikowane kolejne, w tym „Innowacja i kreatywność w biznesie” oraz „Podstawy rachunkowości”.

Studentom szczególnie polecamy, cieszące się dużym zainteresowaniem kursy: „Jak założyć własną firmę?”, „Biznesplan”, „Pozyskiwanie kapitału na działalność MŚP”, „Wystąpienia publiczne”, „Design Thinking”, „Media społecznościowe w biznesie”, czy „Umiejętności
interpersonalne”.

W imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zapraszamy do korzystania z zasobów Akademii PARP.