Lipiec 2024

URK I MAŁOPOLSKA HODOWLA ROŚLIN PLANUJĄ ZINTENSYFIKOWAĆ WSPÓŁPRACĘ

11 lipca 2024 r. Małopolska Hodowla Roślin sp. z o.o. i Uniwersytet Rolniczy podpisały list intencyjny zapowiadający intensyfikację dotychczasowej współpracy z wykorzystaniem wzajemnych doświadczeń, wiedzy, kwalifikacji, potencjału oraz posiadanej infrastruktury. Współpraca ma obejmować wymianę informacji, szkolenie pracowników i inne działania, których celem jest wsparcie hodowli roślin rolniczych o nowoczesne technologie i rozpracowywanie bieżących problemów w hodowli.

Małopolska Hodowla Roślin to jedna z największych firm hodowlano-nasiennych w Polsce, a jej historia sięga 1872 roku. Dzięki wiedzy i doświadczeniu hodowców oraz nowoczesnej bazie technicznej MHR co roku rejestruje nowe odmiany roślin. Obecnie posiada 91 odmian roślin rolniczych w 24 gatunkach.

List intencyjny podpisali: w imieniu Uniwesytetu Rolniczego jego rektor – dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, a z ramienia Małopolskiej Hodowli Roślin Robert Krześniak – p.o. prezesa zarządu spółki. Przy podpisywaniu umowy obecna była Magdalena Siemońska — członek zarządu MHR.