Lipiec 2024
Udostępnij:

STUDENCI WYDZIAŁU BIOTECHNOLOGII I OGRODNICTWA WZIĘLI UDZIAŁ W SZKOLE LETNIEJ ERASMUS+ BIP W LEDNICY NA MORAWACH


Od 24 do 28 czerwca tego roku dziewięciu studentów kierunku ogrodnictwo oraz jedna studentka kierunku technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych uczestniczyło w szkole letniej Blended Intensive Programme (BIP) pod hasłem „Sustainable Horticulture of the 21st century (from theory to practice)”. Zajęcia odbywały się w Lednicy na Morawach, na Wydziale Ogrodniczym Uniwersytetu Mendla w Brnie.
Nasi studenci wraz z kolegami z Czech, Słowacji, Węgier, Włoch oraz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wysłuchali ciekawych wykładów na temat hydroponicznej uprawy warzyw, z zakresu aquaponiki, somelierstwa i możliwości wzbogacania napojów substancjami biologicznie czynnymi pozyskanymi z odpadów roślinnych oraz na temat metod analizy sensorycznej żywności. Zwiedzili szklarnię z uprawą hydroponiczną, a w trakcie ćwiczeń z somelierstwa testowali walory smakowe i zapachowe różnych rodzajów win oraz innych napojów, co według nich było bardzo ciekawym doświadczeniem. Studenci uczestniczyli również w warsztatach z molekularnych metod oznaczania patogenów roślin.

W programie szkoły znalazły się również wycieczki, m.in. do gospodarstwa zielarskiego Sonnentor s.r.o. Čejkovice oraz firmy Vitrotree by Battistini s.r.o. w Šakvicach, która specjalizuje się w produkcji roślin in vitro.

W ostatnim dniu studenci zwiedzali zamek oraz otaczające go piękne ogrody będące wspaniałym przykładem architektury krajobrazu.

W opinii naszych studentów wyjazd był bardzo udany, kształcący i inspirujący.

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie