Lipiec 2024

URK BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z ZESPOŁEM SZKÓŁ PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO W KATOWICACH

2 lipca Uniwersytet Rolniczy w Krakowie podpisał umowę o współpracy z Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego im. Józefa Rymera - I Wojewody Śląskiego w Katowicach. Uczelnię reprezentował prorektor ds. kształcenia – dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK, w imieniu ZSPS umowę podpisała dyrektorka Bożena Zając. Pani dyrektor towarzyszyły: wicedyrektorka Jolanta Rogulska-Panczykowska i kierowniczka szkolenia praktycznego Martyna Michałczak-Bojkowska. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele Biura Programów i Jakości Kształcenia URK: mgr Ewa Kliś-Brudny (kierownik) i dr inż. Agnieszka Szczeponek oraz pracownicy Centrum Kultury i Kształcenia Ustawicznego URK: dr Michał Szanduła (dyrektor) i dr inż. Marcelina Machura (kierownik Centrum Kongresowego URK).

Celem umowy jest wspólne promowanie nauki w dziedzinie nauk rolniczych i przyrodniczych oraz współpraca przy tworzeniu inicjatyw związanych
z szeroko rozumianą edukacją młodzieży. Uniwersytet obejmuje patronatem klasy, które w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych kładą nacisk na nauczanie przedmiotów rolniczych, przyrodniczych, biologicznych i chemicznych związanych z kierunkami kształcenia prowadzonymi przez Uczelnię. URK zobowiązuje się do uzupełniania i wzbogacania zajęć dydaktycznych prowadzonych przez szkołę o elementy właściwe dla kierunków kształcenia i profilu badawczego Uczelni. Pracownicy Uniwersytetu, w zależności od zgłaszanych na bieżąco potrzeb, będą też prowadzić zajęcia w szkołach i na URK. Uczniowie szkoły, zwłaszcza wybitni, będa też mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach laboratoryjnych i pokazach eksperymantalnych w laboratoriach URK. Korzyścią dla URK ma być też jego promowanie przez Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego, przedstawianie uczniom oferty naukowo-dydaktycznej Uniwersytetu, a także umożliwienie studentom odbywanie w szkole praktyk pedagogicznych.

Opracowanie i zdjęcia: Jacek Okarmus