Lipiec 2024

W sobotę na terenie Uniwersyteckiej Polikliniki Weterynaryjnej URK odbył się "Dzień Psa"

W ubiegłą sobotę, 29 czerwca 2024 r., na terenie Uniwersyteckiej Polikliniki Weterynaryjnej Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, po raz pierwszy odbyło się wyjątkowe wydarzenie - „Dzień Psa”. Od godziny 10:00 do 16:00 miłośnicy czworonogów mieli okazję uczestniczyć w licznych atrakcjach i wykładach. Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK wspólnie z Dyrektorem Uniwersyetckiej Polikliniki Weterynaryjnej, dr. hab. wet. Zbigniewem Arentem, prof. URK powitali zgromadzonych i przedstawili główne założenia inicjatywy.

Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia nowoczesnych obiektów Polikliniki pod przewodnictwem lekarza weterynarii. Doświadczeni specjaliści wygłosili prelekcje na temat behawiorystyki, parazytologii, żywienia oraz okulistyki zwierząt. Szczególnie popularne były wykłady "Dlaczego warto studiować weterynarię?" oraz "Szczepienia", prowadzone przez dyrektora Polikliniki, dr hab. wet. Zbigniewa Arenta, prof. URK. Dla maturzystów zainteresowanych studiowaniem weterynarii zorganizowano konkurs z nagrodami, polegający na odgadywaniu rodzajów kości (anatomia zwierząt). Najmłodsi uczestnicy mogli cieszyć się zajęciami animatorskimi, grami, zabawami oraz malowaniem twarzy. Uczestnicy mieli także okazję wypróbować system VR, ucząc się wykonywania zabiegów w wirtualnej rzeczywistości. Doświadczony trener psów przeprowadził pokaz "Komunikacja z psem", a także odbył się pokaz „tańca psa”. Nie zabrakło konkursu na „Psięcia i Psięzniczkę” (wyniki już niebawem na profilu Uniwersyteckiej Polikliniki Weterynaryjnej na Facebooku!). Na miejscu dostępne były również stoiska firm m.in. z karmą dla zwierząt (Puriny).

Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytecka Poliklinika Weterynaryjna rozpoczyna swoją działalność dzisiaj, czyli 1 lipca 2024 r. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział i zaangażowanie, które przyczyniły się do sukcesu „Dnia Psa”.