Czerwiec 2024

Wydarzenia podsumowujące prace realizowane przez pracowników Katedry Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu WIŚiG

W piątek 14 czerwca 2024 r. w Katedrze Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu odbyły się cztery ważne wydarzenia podsumowujące prace realizowane przez pracowników Katedry.

1.    Międzynarodowa konferencja naukowa podsumowująca projekt pt. „Sztuczna inteligencja i geodane dla sensybilizacji lokalnych społeczności na rzecz zrównoważonego rozwoju przestrzennego (GeoSen)”. Międzynarodowa grupa naukowców z Polski, Niemiec, Turcji, Węgier, Rumunii, Etiopii, Argentyny, Austrii i Ukrainy zaprezentowała wyniki naukowe swoich badań w 3 sesjach plenarnych oraz sesji posterowej. Interesującym elementem konferencji był panel dyskusyjny pt. Nowoczesne technologie wspomagane nauką przyszłością administracji publicznej i sensybilizacji lokalnych społeczności, w którym poza naukowcami wzięli udział także przedstawiciele lokalnych i regionalnych jednostek.

2.    Podsumowanie i prezentacja wyników międzynarodowego projektu ERASMUS-BIP „EXCENTRIC LAB: Greenwall garden and green point for Balicka Campus”. Prorektor ds. Kształcenia, dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK, Dziekan WIŚIG, dr hab. inż. Leszek Książek, prof. URK oraz Kierownik Katedry Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu, prof. dr hab. inż. Józef Hernik dokonali uroczystego otwarcia inteligentnego zielonego punktu zlokalizowanego na kampusie URK przy ul. Balickiej.

3.    Podsumowanie i prezentacja wyników studenckiego międzynarodowego konkursu architektonicznego „Koncepcja zagospodarowania terenu przy Zamku Ostrogskich-Lubomirskich w Dubnie (Ukraina)” organizowanego przez Katedrę Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu we współpracy z Narodowym Uniwersytetem Gospodarki Wodnej i Zarządzania Zasobami Naturalnymi w Równym (Ukraina) oraz Państwowym Rezerwatem Historyczno-Kulturalnym w Dubnie. Nagrody pieniężne dla Autorów zwycięskich prac zostały ufundowane przez Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

4.    Podsumowanie i prezentacja wyników studenckiego konkursu architektonicznego dotyczącego opracowania koncepcji zagospodarowania terenu przy kościele św. Józefa Robotnika w Kłaju, zorganizowanego we współpracy Katedry Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu z Proboszczem parafii św. Józefa Robotnika w Kłaju Janem Bierowcem oraz Wójtem Gminy Kłaj Zbigniewem Strączkiem. Nagrody pieniężne przyznane Studentom zostały ufundowane przez Proboszcza.

Wydarzenia przedsięwzięte 14 czerwca 2024 r. były o tyle szczególne, iż wspólnie ze Studentami, Absolwentami i gośćmi konferencji mieliśmy także okazję na wspólne świętowanie obchodów 15-lecia kierunku Gospodarka Przestrzenna.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Tekst: Katarzna Cegielska, Katedra Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu
Fot. Wiktoria Kamińska, Katarzyna Cegielska