Czerwiec 2024

Czas nauki "Naukowe spojrzenie na rośliny: Marchew – królowa polskich warzyw" - nowy odcinek na platformie naukowej telewizji Pionier.tv

Serdecznie zapraszamy na platformę naukowej telewizji w Sieci PIONIER, dostępną pod adresem www.pionier.tv, gdzie można obejrzeć nowy odcinek programu "Czas nauki" pt. "Naukowe spojrzenie na rośliny: Marchew – królowa polskich warzyw".

W tym fascynującym odcinku naukowcy z Katedry Biologii Roślin i Biotechnologii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dzielą się wynikami swoich badań nad doskonaleniem marchwi za pomocą zaawansowanych metod inżynierii genetycznej.

„Marchew to niewątpliwie królowa polskich warzyw. Bogata w składniki pokarmowe nieodzowne dla naszego zdrowia króluje wśród innych warzyw w naszej diecie” podkreślają eksperci.

Autorem programu jest red. Jacek Przybylski. Link do materiału.