Czerwiec 2024

Wkrótce otwarcie ogrodu terapeutycznego „Sensorycznego Ogrodu Wyciszeń” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu

Wkrótce odbedzie się otwarcie ogrodu terapeutycznego „Sensorycznego Ogrodu Wyciszeń” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, który powstał dzięki naszym zdolnym Studentom.

Projekt koncepcyjny ogrodu sensorycznego dla małych pacjentów Szpitala stworzyli Studenci (obecnie już absolwenci) Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa, kierunku sztuka ogrodowa: Ewelina Janota, Aneta Oświęcimka oraz Mateusz Kot w ramach przedmiotu "Ogrody terapeutyczne" pod okiem prowadzących dr inż. Bożeny Szewczyk-Taranek i dr inż. Moniki Cioć.

Gratulujemy Dyrekcji Szpitala determinacji w realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia. To był dla nas zaszczyt móc być częścią inwestycji która tak wiele zmienia dla pacjentów i pracowników szpitala i jest przełomową inicjatywą dla rozwoju hortiterapii w Polsce.

Fot. Archiwum WBIO