Maj 2024

XVI edycja konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XVI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość” imienia prof. Jerzego Wilkina.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
Przedmiotem Konkursu jest wybór najlepszej pracy spośród wszystkich nadesłanych prac oraz wyróżnienie dwóch innych prac.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace o charakterze:

- Prace naukowe (m.in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;

- Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

W konkursie preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań, napisane w sposób atrakcyjny dla potencjalnych czytelników.
Laureat Konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych oraz możliwość wydania nagrodzonej pracy w wydawnictwie naukowym Scholar.

Termin nadsyłania prac mija: 31 października 2024 r.

Źródło i więcej informacji