Maj 2024
Udostępnij:

Spotkanie z twórcami innowacji „Startupy w Pałacu”


Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z twórcami innowacji, którzy uczestniczą w siódmej edycji projektu „Startupy w Pałacu”.

Uniwersytet Rolniczy reprezentowali: JM Rektor URK, dr. hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, Dyrektor Centrum Transferu Technologii dr inż. Tomasz Czech, prof. URK, pracownicy naukowo-badawczy oraz brokerzy technologii.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są innowacje technologiczne w sektorze rolno-spożywczym. Młodzi twórcy, startupy oraz doświadczone firmy prezentowały nowatorskie rozwiązania, a Prezydent Andrzej Duda podkreślił znaczenie rolnictwa dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa żywnościowego. Celem wydarzenia było także zwrócenie uwagi na ochronę własności intelektualnej w innowacyjnych technologiach stosowanych przez startupy.

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda wskazał, że dzisiaj rolnictwo stanowi bardzo ważną gałąź polskiej gospodarki i polskiego eksportu – konkuruje na rynkach europejskich i światowych. W trakcie wydarzenia odbyła się także wystawa innowacji oraz panel dyskusyjny na temat zmian, jakie przynoszą startupy w sektorze rolno-spożywczym.

Uniwersytet Rolniczy miał okazję  zaprezentować swoje  innowacje m.in. autonomiczny łazik Hugo, który służy do powschodowej biostymulacji roślin w warunkach polowych i Jagobot- robot do automatycznego zbioru truskawek, jeden z najbardziej zaawansowanych projektów tego typu na świecie.

Autor zdjęć: Marek Borawski KPRP (data pobrania: 10.05.2024)

Materiały pochodzą se strony Prezydent.pl

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie