Kwiecień 2024

Za nami eliminacje okręgowe 47. edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

12 kwietnia br. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie odbyły się eliminacje okręgowe 47. edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W otwarciu wydarzenia wzięli udział m.in. Wojewoda Małopolski - dr inż. Krzysztof  Jan Klęczar, Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie - Michał Chwastek, Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach – Bronisław Dutka, Dyrektor Instytutu Zootechniki PIB w Balicach – dr Tomasz Jacek, a także władze rektorskie: Prorektor ds. nauki, prof. dr hab. inż. Agnieszka Filipiak-Florkiewicz, Prorektor ds. ogólnych prof. dr hab. inż. Andrzej Lepiarczyk, Prorektor ds. kształcenia, dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK oraz dziekańskie, m.in. prof. dr hab. Aleksandra Duda (Dziekan Wydział Technologii Żywności - UR w Krakowie) i prof. dr hab. inż. Sławomir Kurpaska (Dziekan Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki URK).

Komitetem Okręgowym przy Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie kierował dr hab. inż. Tomasz Wojewodzic, prof. URK.

Wiceprzewodniczącą Komitetu Okręgowego była dr inż. Aleksandra Płonka, prof. URK.

Sekretarzem Komitetu dr inż. Paweł Zadrożny, prof. URK.

Kierownicy bloków:

Blok produkcja roślinna: dr hab. inż. Andrzej Oleksy, prof. URK (3 miejsca)

Blok produkcja zwierzęca: dr hab. inż. Andrzej Węglarz, prof. URK (3 miejsca)

Blok mechanizacja rolnictwa: dr hab. inż. Dariusz Kwaśniewski (3 miejsca)

Blok ogrodnictwo: prof. dr hab. inż. Piotr Siwek (3 miejsca)

Blok agrobiznes: dr inż. Renata Matysik-Pejas, prof. URK (3 miejsca)

Blok leśnictwo: dr inż. Małgorzata Bujoczek (3 miejsca)

Blok architektura krajobrazu: prof. dr hab. inż. arch. Piotr Herbut (3 miejsca)

Blok weterynaria: Prof. dr hab. lek. wet. Kazimierz Tarasiuk (4 miejsca)

Puchar Rektora Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie dla NAJLEPSZEJ SZKOŁY zawodów II stopnia (okręgowych) XLVII OWiUR zdobył Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej. Serdecznie gratulujemy.

Patronat honorowy Olimpiady:

JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK

Wojewoda Małopolski, dr inż. Krzysztof Jan Klęczar

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, dr inż. Piotr Kempf

Sponsorzy Olimpiady:

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach

Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie

Urząd Statystyczny w Krakowie

Łącki Bank Spółdzielczy

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie