Kwiecień 2024

Wykład ,,Aktywność ruchowa i jej wpływ na osoby z niepełnosprawnością kończyn dolnych”.

Porozumienie Krakowskich Uczelni na rzecz studentów z niepełnosprawnościami serdecznie zaprasza na wydarzenia w ramach 16. Krakowskich Dni Integracji w dniach 8-12 kwietnia 2024 r.

Główne hasło tegorocznych XVI KDI to  "Sport jest jeden"

UNIWERSYTET ROLNICZY IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W KRAKOWIE, JAKO WSPÓŁORGANIZATOR TYCH WYDARZAŃ SERDECZNIE ZAPRASZA NA WYKŁAD NT: „AKTYWNOŚĆ RUCHOWA I JEJ WPŁYW NA OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ KOŃCZYN DOLNYCH”.

Termin: 10. 04. 2024 r.
Godziny: 9:30-10:15.

Forma: online.
Identyfikator spotkania: 995 4271 1159.
Kod dostępu: 505667.

link do spotkania
(https://zoom.us/j/99542711159?pwd=TW5ZdG4vMDhtNklBbHM0UXlBUHJjUT09)

Prowadzący: dr Jerzy Lipczyński, mgr Wiktor Witowski.

Zapisy: Wydarzenie nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Więcej informacji jest zamieszczone na stronie:  https://bon.urk.edu.pl/ oraz www. bon.uek.edu.pl.

Szczególne  potrzeby uczestnika z niepełnosprawnością można zgłaszać poprzez formularz do dnia 08. 04. 2024 r.

XVI KRAKOWSKIE DNI INTEGRACJI - Wykład on-line przygotowany przez Uniwersytet Rolniczy (office.com)

Opis:

Aktywność fizyczna osób z niepełnosprawnością ma bardzo duży wpływ na ich życie. Jest elementem, którego nie można pomijać. Dobroczynnie wpływa na zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Postęp techniczny, jaki nastąpił w ostatnich latach, zwiększył możliwości osób zmagających się z dysfunkcjami ruchowymi. Nowoczesne sprzęty w połączeniu z coraz bardziej zaawansowanymi metodami usprawniania pozwalają osobom z niepełnosprawnością angażować się niemal we wszystkie aktywności podejmowane przez osoby zdrowe. Światowy ruch paraolimpijski jest na to najlepszym dowodem. Uprawianie sportu pomaga poprawić kondycję, wzmocnić siłę mięśniową, wypracować lepsze wzorce ruchowe, usprawnić koordynację ruchów.

Program:

Aktywność ruchowa i jej wpływ na osoby z niepełnosprawnością kończyn dolnych.

Wpływ aktywności fizycznej na osoby z niepełnosprawnością.

Wpływ ćwiczeń na zdrowie psychiczne i fizyczne.

Zalety uprawiania sportu dla osób z niepełnosprawnościami.

Postęp techniczny w aktywności osób zmagających się z dysfunkcjami ruchowymi.

Sprzęty i metody pozwalające angażować się osobom z niepełnosprawnością w różne dziedziny aktywności.

Serdecznie zapraszamy studentów i pracowników do uczestnictwa w wydarzeniach w formie stacjonarnej lub on-line.