Marzec 2024
Udostępnij:

TŁUMY MŁODZIEŻY NA DNIU OTWARTYM UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W KRAKOWIE!


21 marca 2024 r. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie odbył się Dzień Otwarty. W budynku Centrum Kongresowego URK zorganizowano część ogólną Dnia Otwartego. W holu budynku znalazły się stoiska wydziałowe, na których pracownicy i studenci prezentowali ofertę dydaktyczno-badawczą Uczelni.

Na powitanie Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie wprowadził nas w wiosenny nastrój. Wydarzenie uroczyście otworzył JM dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK – rektor URK a ofertę Uczelni pod hasłem „Ucz się, Rozwijaj się, Kreuj przyszłość” przedstawił dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK – prorektor ds. kształcenia.

W wydarzeniu uczestniczyli także: prof. dr hab. inż. Agnieszka Filipiak-Florkiewicz – prorektor ds. nauki, prof. dr hab. inż. Andrzej Lepiarczyk – prorektor ds. ogólnych i prof. dr hab. inż. Andrzej Sechman – prorektor ds. współpracy z zagranicą i inni znamienici goście.

W trakcie części ogólnej zaprezentowana została oferta dydaktyczna wszystkich wydziałów Uniwersytetu: Rolniczo-Ekonomicznego, Leśnego, Hodowli i Biologii Zwierząt, Inżynierii Środowiska i Geodezji, Biotechnologii i Ogrodnictwa, Inżynierii Produkcji i Energetyki, Technologii Żywności oraz Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej. Ponadto przedstawiono możliwości uczestniczenia w organizacjach studenckich, wyjazdów i praktyk zagranicznych, a także działalności artystycznej i kulturalnej w murach Uczelni.

Nie zabrakło również atrakcji a wśród nich znalazły się m.in. videobudka 360 oraz gry terenowe na wydziałach: Rolniczo-Ekonomicznym, Hodowli i Biologii Zwierząt, Biotechnologii i Ogrodnictwa, Leśnym, a także w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej. W holu budynku Wydziału Leśnego odbyła się również prezentacja 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11MBOT).

Jednocześnie na terenie kampusu odbywało się zwiedzanie hali sportowej, Klubu Akademickiego „ARKA” oraz domów studenckich. W siedzibach poszczególnych wydziałów odbyły się natomiast interesujące warsztaty, wykłady i pokazy.

Zapraszamy na studia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie!

fot. Jacek Okarmus

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie