Marzec 2024
Udostępnij:

UNIWERSYTET ROLNICZY PO RAZ PIERWSZY UCZESTNIKIEM APAIE (ASIA-PACIFIC ASSOCIATION FOR INTERNATIONAL EDUCATION)


W dniach od 4 do 8 marca 2024 r. Uniwersytet Rolniczy po raz pierwszy wziął udział w konferencji APAIE (Asia-Pacific Association for International Education) w australijskim Perth. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele biur współpracy z zagranicą środowisk akademickich z całego świata. Podczas konferencji możliwy był udział w specjalistycznych sesjach warsztatowych. Polska delegacja reprezentowała 12 uczelni i miała okazję korzystać z polskiego stoiska, na którym prowadziła kampanię pn. "Ready, Study, Go!". Oficjalne otwarcie stoiska miało miejsce 5 marca, a udział w nim wzięli: prof. Andrzej Szeptycki - podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marcin Kawałowski - konsul RP w Canberze oraz Paul Bitdorf - konsul honorowy RP w Perth.

Podczas konferencji przedstawiciele Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie: mgr Dominika Dankiewicz - kierownik Biura Współpracy i Wymiany Międzynarodowej oraz mgr Natalia Kopczyńska z tegoż biura miały przyjemność spotkać się z przedstawicielami uczelni z całego świata, m.in. z: Tajwanu (Tzu Chi University of Science and Technology), Nowej Zelandii (Lincoln University), Australii (University of Western Australia) Tajlandii (Kasetsart University i Prince of Songkla University), Malezji (Universiti Putra Malaysia i Universiti Malaysia Sabah), Japonii (Kansai University), Filipin (Ateneo de Manila University i Central Luzon State University),Hawajów (University of Hawaii), Indii (Management Development Institute).

Celem spotkań było nawiązanie współpracy w zakresie dydaktycznym i naukowym. Liczymy na rozpoczęcie nowej współpracy z krajami regionu Azji i Pacyfiku, dlatego obecnie trwają negocjacje w sprawie podpisania ewentualnych umów.

Więcej na stronie: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/juz-wkrotce-widzimy-sie-w-australii

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie