Marzec 2024

Podpisano porozumienie o współpracy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie z Instytutem Biologii Zwierząt Narodowej Akademii Nauk Rolniczych we Lwowie

We wtorek, 19 marca 2024 r.  podpisane zostało porozumienie o współpracy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie z Instytutem Biologii Zwierząt Narodowej Akademii Nauk Rolniczych we Lwowie (UA). Umowę z ramienia Uniwersytetu podpisał JM Rektor URK, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, a z ramienia Instytutu, jego Dyrektor - dr hab. Yuriy Salyha. W wydarzeniu uczestniczył taże Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. inż. Andrzej Sechman.

Zakres umowy obejmuje m.in. współpracę naukowo-badawczą w zakresie realizacji tematów badawczych oraz wymiany pracowników, doktorantów i studentów w zakresie konferencji naukowych, wspólnie prowadzonych tematów badawczych, kursów, szkoleń i innych.
Z kolei w zakresie kształcenia przewidziana jest wymiana pracowników dydaktycznych i studentów w celu doskonalenia zawodowego.
Porozumienie zostało podpisane na okres 4 lat.