Luty 2024

Dofinansowanie w międzynarodowym konkursie (EIG) Concert-Japan 10: Solutions for Carbon-Neutral Cities dla międzywydziałowego zespołu z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Międzywydziałowy zespół z Katedr: Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji oraz Ekologii i Hodowli Lasu Wydziału Leśnego otrzymał dofinansowanie w międzynarodowym konkursie (EIG) Concert-Japan 10: Solutions for Carbon-Neutral Cities.

European Interest Group (EIG) CONCERT-Japan to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu wspieranie i wzmacnianie współpracy w dziedzinie nauki, technologii i innowacji między regionem europejskim a Japonią.
Projekt Investigating the Role of GREENery to Improve Climate Resilience, Water, Soil and Air QUALity in Dense Urban Fabric (GREENQUAL) będą realizować przedstawiciele czterech jednostek: Uniwersytetu Óbuda (Węgry), F4STER – Future 4 Sustainable Transport and Energy Research Institute Co. (Węgry), Uniwersytetu Osaka (Japonia) oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (Polska).

Koordynatorem głównym projektu jest Dr. Viktória Sugár (Óbuda University, Węgry), natomiast rolę koordynatora krajowego pełni dr inż. Barbara Czesak (KGPiAK, WISiG). Zadaniem zespołu URK jest m.in. analizowanie zmian pokrycia terenu oraz dostępności zieleni miejskiej Krakowa, Budapesztu i Osaki, a także zbadanie stanu gleby miejskich terenów zieleni.