Styczeń 2024
Udostępnij:

TRWA NABÓR DO NAGRÓD WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W DZIEDZINIE KULTURY


Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił nabór wniosków do czterech nagród przyznawanych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Do 15 lutego 2024 r. można zgłaszać kandydatów do:

1.    Małopolskiej Nagrody Twórczości,
2.    Nagrody Województwa Małopolskiego „Pamięć i Tożsamość”,
3.    Nagrody Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa za wybitne i szczególne osiągnięcia w dziedzinie zachowania lokalnej tożsamości kulturalnej w Małopolsce,
4.    Nagrody Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana za propagowanie idei regionalizmu oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej lokalnych wspólnot Małopolski.

O prestiżowe wyróżnienia Województwa mogą się ubiegać pasjonaci dziedzictwa regionalnego, animatorzy folkloru i tradycji, twórcy regionalni i artyści działający w obszarach  muzyki, sztuki, literatury i multimediów oraz patrioci i edukatorzy historii regionalnej.
W 2024 r. Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył łącznie 200 000 złotych na  nagrody za działalność kulturalną prowadzoną w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, etnografii oraz zachowania lokalnej tożsamości kulturalnej w Małopolsce, a także historii i pamięci o dziedzictwie regionu.
Więcej informacji oraz regulaminy i karty zgłoszeń można znaleźć na stronie Województwa Małopolskiego .

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie