Grudzień 2023

SPOTKANIE PARTNERÓW SIECI NEREUS NA UNIWERSYTECIE ROLNICZYM W KRAKOWIE

14 grudnia 2023 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego odbyło się spotkanie partnerów sieci NEREUS organizowane we współpracy z Przedstawicielstwem Województwa Małopolskiego w Brukseli oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Na zdjęciu widoczni są uczestnicy spotkania partnerów sieci NEREUS

Spotkanie otworzył Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Rolniczego dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, który opowiedział o coraz większym wpływie technologii kosmicznych we współczesnym rolnictwie. Następnie głos zabrała Pani Renata Jasiołek – Kierownik Przedstawicielstwa Województwa Małopolskiego w Brukseli, która dokonała podsumowania działalności Stowarzyszenia w roku 2023.

Na zdjęciu JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, otwierający spotkanie

Uniwersytet Rolniczy został członkiem Stowarzyszenia Sieci Regionów Europejskich wykorzystujących Technologie Kosmiczne NEREUS w czerwcu tego roku, jako gremium doradcze odpowiedzialne m.in. za współpracę z organizacją została powołana Rektorska Komisja ds. Współpracy i Projektów badawczych w zakresie wykorzystania technologii kosmicznych i satelitarnych, której przedstawiciele byli obecni na spotkaniu.

Tekst: Aleksandra Kieszkowska