Marzec 2023

BRANŻOWE CENTRUM EDUKACYJNE W RADOCZY WSPÓLNĄ INICJATYWĄ URK I POWIATU WADOWICKIEGO

16 marca 2023 r. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie podpisano list intencyjny dotyczący współpracy w ramach konkursu „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs)”.

Prorektor ds. kształcenia URK – prof. Andrzej Bogdał i wicestarosta wadowicki Beata Smolec podpisują w sali Senackiej list intencyjny; fot. Jacek Okarmus

Podpisanie listu przez URK i Powiat Wadowicki rozpoczyna negocjacje mające prowadzić do zawarcia umowy o współpracy przy realizacji przedsięwzięcia „Branżowe Centrum Umiejętności w branży spedycyjno-logistycznej w dziedzinie logistyka w Zespole Szkół centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy”. Jak czytamy w liście: „Uniwersytet deklaruje wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności polegające na prowadzeniu działań edukacyjnych integrujących szkołę i uczelnię”.

Z ramienia wnioskodawcy, czyli Powiatu Wadowickiego, list podpisali Eugeniusz Kurdas – starosta wadowicki i Beata Smolec – wicestarosta, zaś w imieniu rektora URK podpis złożył prorektor ds. kształcenia – dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK.

Uczestnicy spotkania w sali Senackiej; fot. Jacek Okarmus