Marzec 2023

GODZINA DLA ZIEMI WWF JUŻ 25 MARCA

W sobotę, 25 marca br. o godz. 20:30 po raz kolejny odbędzie się akcja promująca ideę ochrony środowiska - Godzina dla Ziemi WWF.

Godzina dla Ziemi WWF jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF poświęcona będzie w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%.
Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Istnieje konieczność zwiększania obecnych i tworzenia nowych obszarów chronionych.

Potrzebne są natychmiastowe, zdecydowane kroki. Zróbmy je razem!

Więcej informacji znajduje się na stronie akcji.