Styczeń 2023

III KONKURS NA PREZENTACJĘ W JĘZYKU OBCYM

Studium Języków Obcych Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zorganizowało w dniu 12.01.2023 - III Ogólnouczelniany Konkurs na Najlepszą Prezentację w Języku Obcym.
Konkurs adresowany był do studentów stacjonarnych naszej Uczelni uczęszczających na IV semestr lektoratu w roku akademickim 2022/2023.

Aby wziąć udział w finale konkursu studenci przeszli przez dwuetapowe eliminacje. W pierwszym etapie każda grupa językowa wspólnie z lektorem prowadzącym zajęcia wybrała najlepsze prezentacje w drodze głosowania. Do drugiej tury lektorzy Studium Języków Obcych zakwalifikowali 10 wyróżniających się prezentacji, które były następnie oceniane przez jury w finałowym etapie konkursu.

W tegoroczne edycji wygłoszono prezentacje na następujące tematy:

Przyznano trzy równorzędne pierwsze nagrody:

- W kategorii "Mój Projekt" nagrodę zdobyła prezentacja Tarantula as a pet  Pani Nataszy Bury, studentki Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt.
- W kategorii "Charyzmatyczny Mówca" doceniono wystąpienie Forest, forester, forest ranger – facts and myths  Pani Moniki Pater, studentki Wydziału Leśnego.
- W kategorii "Lingwista-Purysta" nagrodę otrzymała prezentacja Platelet-rich plasma wygłoszona przez Panią Barbarę Sołtys, studentkę Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa.

Wyróżniono również prezentację What would happen if everyone ate like Polish people Pani Emilii Gierat, studentki Wydziału Technologii  Żywności.

Warto podkreślić, że konkurs cieszy się  coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród studentów, ale również władz Uczelni - w tym roku  swoją obecnością zaszczycili nas: Prorektor ds. Kształcenia dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK;  zastępca dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej dr hab. wet. Izabela Krakowska, profesor URK; Prodziekan Wydziału Leśnego ds. Dydaktycznych i Studenckich dr hab. inż. Maciej Pach, prof. URK; Prodziekan ds. Dydaktycznych i Studenckich Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa dr hab. inż. Ewa Grzebelus, prof. URK;  Prodziekan ds. Dydaktycznych i Studenckich Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt dr inż. Marta Basiaga.

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej, IV edycji konkursu na prezentację w przyszłym roku!

WIĘCEJ ZDJĘĆ