Sierpień 2022

PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY Z MAŁOPOLSKĄ OKRĘGOWĄ IZBĄ ARCHITEKTÓW RP

Dzisiaj, tj. 22 sierpnia br. JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK podpisał umowę o współpracy z Małopolską Okręgową Izbą Architektów RP. Ze strony MPOIA RP sygnatariuszami byli: Przewodniczący Rady MPOIA RP, Piotr Chuchacz oraz Zastępca Przewodniczącego Rady MPOIA RP, Witold Zieliński.

W wydarzeniu uczestniczyli także: Zastępca Przewodniczącego Rady MPOIA RP, Marek Tarko, Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji, dr hab. inż. Leszek Książek, prof. URK, Kierownik Katedry Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu, prof. dr hab. inż. Józef Hernik oraz dr hab. inż. Barbara Prus, prof. URK (koordynator przedmiotów związanych z planowaniem przestrzennym).

W ramach porozumienia podejmowane będą wspólne prace o charakterze badawczo-rozwojowym i naukowym, a także realizowana będzie współpraca w zakresie dydaktyki oraz wspólne działania w celu uzyskania dofinansowania przedsięwzięć. Dodatkowo, w celu realizacji projektów dydaktycznych oraz badawczo-rozwojowych jednostki występować będą wspólnie.

Koordynacją zadań wynikających z umowy zajmie się Katedra Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji. Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.