Maj 2022

UNIWERSYTET ROLNICZY UCZELNIĄ STOWARZYSZONĄ Z KRPUT

20 maja 2022 r. Zgromadzenie Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych uchwaliło nadanie Uniwersytetowi Rolniczemu w Krakowie statusu uczelni stowarzyszonej z KRPUT.

Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) jest autonomicznym zgromadzeniem zrzeszającym 22 rektorów uczelni technicznych oraz 8 uczelni stowarzyszonych, działających na obszarze Polski. Służy pogłębianiu więzi i współpracy między uczelniami. Została powołana do życia w 1989, pierwotnie jako Autonomiczna Konferencja Rektorów Wyższych Szkół Technicznych. Pod obecną nazwą konferencja funkcjonuje od 1996. KRPUT jako jedna z konferencji szkół wyższych jest członkiem Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), a przewodniczący KRPUT wchodzi w skład prezydium KRASP.

Więcej informacji o KRPUT znajdą Państwo TUTAJ.

Rektor Uniwersytetu Rolniczego dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK (po lewej) w towarzystwie przewodniczącego KRPUT – prof. dr. hab. inż. Teofila Jesionowskiego (rektora Politechniki Poznańskiej)