Lipiec 2024

Konkurs Narodowego Centrum Nauki OPUS 26+LAP/Weave rozstrzygnięty!

Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło konkurs OPUS 26+LAP/Weave. Uniwersytetowi Rolniczemu im. Hugona Kołłątaja w Krakowie przyznano projekty na łączną kwotę 3 185 878 zł!

Laureatami zostali:

dr hab. inż. Anna Klamerus-Iwan, prof. URK wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zrealizuje projekt pt. Czy jemioły to coś więcej niż cieknący kran w wysychającym świecie? Ocena złożonych oddziaływań hydrologicznych i biogeochemicznych jemioły na drzewa żywicielskie i ich środowisko. Kwota projektu wynosi 1 998 086 zł z czego dla URK przypada kwota 1 498 740 zł.

dr inż. Paweł Hawryło przeprowadzi badania w ramach realizacji projektu pt. Nowe spojrzenie na aktualną dynamikę wzrostu lasów w zmieniających się warunkach klimatycznych i środowiskowych za pomocą nowoczesnych technologii - Internetu Rzeczy w połączeniu z teledetekcją.

Całkowita kwota dofinansowania projektu wynosi 1 687 138 zł.

Więcej informacji: link

Serdecznie gratulujemy Laureatom i życzymy dalszych sukcesów!