Kwiecień 2024

DR INŻ. MACIEJ GLINIAK, PROF. URK LAUREATEM NAGRODY: LIDER INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2024

Dr inż. Maciej Gliniak, prof. URK z Katedry Inżynierii Bioprocesów, Energetyki i Automatyzacji (Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki) został laureatem nagrody: Lider Inteligentnego Rozwoju 2024.

Nagrodę przyznano za całokształt działalności badawczej rozwijającej obszar związany z gospodarką odpadami – w tym między innymi za utworzenie Laboratorium Fizyko-Chemicznych i Mikrobiologicznych Analiz Odpadów i łączenie technologii przemysłowych w nowe rozwiązania. Doceniono jednocześnie aktywną działalność związaną z popularyzacją nauki wśród całego społeczeństwa.

Lider Inteligentnego Rozwoju to nagroda doceniająca wybitne indywidualne osiągnięcia. Odnosi się do osiągnięć konkretnych osób i ich osiągnięć w zakresie wdrażania innowacji na rynek. Przyznawana jest osobom reprezentującym uczelnie, instytuty badawcze, samorządy, czy biznes.

Wręczenie nagrody odbędzie się podczas uroczystej Gali Nagród Forum Inteligentnego Rozwoju, Gdańsk 2024, która odbędzie się 20 czerwca 2024 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!