Godło Polski

Realizacja zamierzeń wynikających z misji Uczelni, służyć ma strategia, definiująca główne obszary działań, cele i narzędzia ich realizacji.

Cele strategiczne Uczelni wynikają z celu nadrzędnego, którym jest rozwijanie potencjału badawczego i dydaktycznego oraz jego efektywne wykorzystanie, co wymaga ciągłego doskonalenia realizowanych procesów i oferty. Zasoby i oferta Uczelni jest w szczególności ukierunkowana na rozwiązywanie problemów szeroko pojętego sektora agrobiznesu i obszarów wiejskich, co znajduje swoje odzwierciedlenie w haśle „Z natURy najlepsi”.

Realizując cel nadrzędny Uczelnia, dzięki przyjęciu i realizacji Strategii HRS-4R URK, rozwija
i doskonali ofertę współpracy badawczej w dostosowaniu do potrzeb dynamicznie rozwijającej się gospodarki i społeczeństwa oraz ofertę dydaktyczną w dostosowaniu do obecnych i prognozowanych zmian na rynku pracy. Oferta badawcza i dydaktyczna Uczelni umożliwia także podejmowanie wyzwań definiowanych przez instytucje i organizacje działających na rzecz ochrony środowiska oraz rozwoju społeczności lokalnych, krajowych i międzynarodowych.

W Uczelni priorytet stanowi działalność badawczo-rozwojowa (B+R), rozumiana jako działalność twórcza obejmująca badania naukowe i prace rozwojowe, podejmowana w sposób systematyczny w celu zwiększenia zasobów wiedzy oraz wykorzystania tych zasobów do tworzenia nowych zastosowań. W ten sposób Uczelnia wypełnia rolę twórcy wiedzy i innowacji oraz dostarczyciela doskonałości.

Biorąc pod uwagę złożoność podejmowanych inicjatyw i zakres prowadzonej działalności, strategia Uczelni odnosi się do pięciu perspektyw, dla których określono czynniki sukcesu i strategie cząstkowe, miary i wskaźniki sukcesu oraz ryzyka. Za realizację strategii cząstkowych właściwych dla każdej z przyjętych perspektyw odpowiadają osoby pełniące w Uczelni funkcje kierownicze na poziomie zarządzania strategicznego.


ikona svg - pdf Strategia Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie na lata 2021 - 2025 /plik PDF, rozmiar 353 kB/