Godło Polski

Nowoczesne zarządzanie Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie poprzez wdrożenie i wykorzystanie systemu informatycznego ERP (MRPO.01.02.00-12-054/13)

Cele projektu:

Celem głównym projektu jest unowocześnienie i zwiększenie efektywności zarządzania poprzez wdrożenie zaawansowanego i bezpiecznego zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP.
Do długotrwałych rezultatów zrealizowanego projektu należeć będą: zwiększenie wykorzystania technologii informatycznych w procesie zarządzania Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, zwiększenie konkurencyjności Uczelni i możliwości współpracy z uczelniami europejskimi w ramach Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego oraz podniesienie efektywności finansowej.
Bezpośrednim celem projektu jest wprowadzenie nowego rozwiązania informatycznego mającego na celu zwiększenie efektywności zarządzania Uczelnią w następujących obszarach:

  1. Personel (kadry)
  2. Majątek trwały, finanse i księgowość
  3. Budżetowanie
  4. Controling
  5. Zarządzanie projektami
  6. Obieg dokumentów

Zakres rzeczowy projektu obejmuje następujące zadania:

  1. Opracowanie dokumentacji projektowej i przetargowej.
  2. Budowa i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego do zarządzania Uniwersytetem Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie.
  3. Nabycie licencji niezbędnych do użytkowania sytemu informatycznego.
  4. Adaptacja pomieszczeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania systemu.
  5. Zakup i instalacja infrastruktury serwerowej niezbędnej do wdrożenia systemu.
  6. Prace wdrożeniowe i zarządzanie projektem.
  7. Szkolenia użytkowników i administratorów systemu.
  8. Promocja projektu.

Budżet i finansowanie:
Budżet projektu wynosi: 3 333 640,00 zł (w tym wydatki kwalifikowalne – 3 307 070,27 zł).

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Działanie 1.2 Rozwój społeczeństwa informacyjnego.

Loga sponsorów


W celu jak najlepszej realizacji projektu Zarządzeniem nr 32/2014 Rektora Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie z dnia 9 czerwca 2014 r. powołany został Zespół ds. wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego (więcej..)

Przygotowanie pełnej dokumentacji technicznej dla Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej i Hodowli Zwierząt Polski Południowej” (MRPO.09.03.00-12-001/14)

Wizualizacja projektu

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie zakończył realizację projektu pn „Przygotowanie pełnej dokumentacji technicznej dla Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej i Hodowli Zwierząt Polski Południowej”

 

Cele projektu:
Celem głównym projektu było opracowanie kompletnej dokumentacji technicznej dla Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej i Hodowli Zwierząt Polski Południowej. Realizacja projektu pozwoli na osiągnięcie gotowości formalno-prawnej (prawomocne pozwolenie na budowę) do aplikowania o środki w nowej perspektywie finansowej UE i skuteczną, efektywną realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego jako bazy badawczo – klinicznej o znaczeniu ponadregionalnym. Zakres rzeczowy docelowego projektu inwestycyjnego obejmuje budowę oraz kompleksowe wyposażenie obiektu o charakterze naukowo-badawczo-wdrożeniowym.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje następujące zadania:

  1. Przygotowanie projektu koncepcyjnego wielobranżowego, zawierającego wymagane opracowania i uzgodnienia.
  2. Przygotowanie dokumentacji do pozwolenia na budowę zawierającej stosowne opracowania i uzgodnienia:
  3. Przygotowanie dokumentacji wykonawczej i przetargowej.
  4. Promocja projektu.

W wyniku realizacji projektu powstała dokumentacja techniczna wraz ze wszystkimi uzgodnieniami i pozwoleniami, projekty koncepcyjny, budowlany i wykonawczy.

Budżet i finansowanie:
Budżet projektu: 1 358 578,50, zł (w tym wydatki kwalifikowalne) – 1 105 866,00 zł
Wartość dofinansowania z UE 774 106,20 zł
Wkład własny UR – 584 472,30 zł
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Działanie 9.3 Przygotowanie inwestycji strategicznych.

W celu prawidłowej realizacji zadania na mocy Zarządzenia Nr 1/2014 Rektora Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie z dnia 22 stycznia 2014 r. został powołany Zespół ds. opracowania koncepcji zagospodarowania Rzązki.

 

Wizualizacja projektu

Wizualizacja projektu

Wizualizacja projektu

Wizualizacja projektu

Wizualizacja projektu

Wizualizacja projektu

Wizualizacje powstały  na podstawie dokumentacji opracowanej przez firmę Tektonika Architekci Sp z o.o. Sp.K. 31-144 Kraków ul. Biskupia 14/10 w ramach projektu.

 

Logo sponsora

 

Rozbudowa istniejącego Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia: 4 602 338,00 zł
w tym kwota:

  • dotacji 35 793,00 zł zł (na przygotowanie dokumentacji projektowej)
  • pożyczki 487 440 zł (na roboty budowlane).

Opis projektu: W dniu 15 listopada 2017 r. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zawarł z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie umowy o dofinansowanie przedsięwzięcia pn. „Rozbudowa istniejącego Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie” w ramach programu priorytetowego nr 3.2.1 „Poprawa efektywności energetycznej Część 1) LEMUR Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej”.

Celem przedsięwzięcia jest zminimalizowanie zapotrzebowania na ciepło i energię do celów grzewczych i wentylacji, przygotowania cwu, oświetlenia i energii pomocniczej oraz uniknięcie emisji CO2. Rozbudowa będzie prowadzona zgodnie z wymaganiami Programu LEMUR, ze szczególnym uwzględnieniem: maksymalnego obniżenia współczynnika przenikania przegród pełnych i przeszklonych, podwyższenia szczelności budynku, wykorzystania odzysku ciepła w układzie wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, uniknięcia mostków cieplnych, wykorzystania zysków słonecznych i bytowych, wykonanie efektywnych instalacji wewnętrznych. Budynek będzie zasilany z sieci ciepłowniczej. Zakładanym efektem rzeczowym jest budynek o regulowanej temperaturze o powierzchni 406,20 m2 (budynek w klasie „A” wg PP Lemur), a ekologicznym: zmniejszenie emisji CO2: 9,85 Mg/rok oraz zmniejszenie zużycia energii pierwotnej: 111,90 GJ/rok.

Logo NFOŚiGW

Kompleksowa termomodernizacja dwóch budynków dydaktycznych Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie

Logo Funduszy Europejskich

 

W dniu 01.02.2017 r. została podpisana przez Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Umowa o dofinansowanie nr POIS.01.003.01-0096/16-100 w ramach poddziałania 1.3.1 oś priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Projekt dotyczy kompleksowej termomodernizacji dwóch budynków: Dworku Janczewskiego oraz Spichlerza należących do Uczelni, pełniących funkcje dydaktyczne i naukowe (sale wykładowe, laboratoria itp.).

Celem projektu jest inwestycja w efektywność energetyczną (a co za tym idzie – pośrednio – w ochronę klimatu poprzez termomodernizację nieruchomości) polegająca na ociepleniu ścian zewnętrznych 2 budynków oraz stropów, stropodachów i dachów, wymianie stolarki otworowej i przeszkleń w nieruchomościach, wymianie źródła ciepła i modernizacji instalacji c.o. wraz z automatyką oraz c.w.u. w obydwu budynkach, wymianie opraw i źródeł światła na energooszczędne, modernizacji wentylacji i klimatyzacji. Modernizowane budynki stanowią własność Uniwersytetu i pełnić będą funkcje dydaktyczne. Przedsięwzięcie wpisuje się w priorytety zrównoważonego rozwoju tzn. wsparcie finansowe przedsięwzięcia spowoduje obniżenie emisji gazów cieplarnianych poprzez przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych.

Środki z Poddziałania 1.3.1 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pozwolą sfinansować niezbędne prace przygotowawcze i projektowe oraz przeprowadzić zamówione u zewnętrznych dostawców usług audyty energetyczne oraz pokryć koszty inwestycji w efektywność energetyczną budynków (ich termomodernizację).

Projekt przyczyni się do osiągnięcia celów i efektów Poddziałania 1.3.1 POIiŚ 2014-2020, a przewidywany wkład w osiąganie wskaźników rezultatu jest następujący:

  1. Zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych 611391,66 kWh/rok.
  2. Zmniejszenie zużycia energii końcowej w budynkach publicznych 1135,99 GJ/rok
  3. Ilość zaoszczędzonej energii elektrycznej w budynkach publicznych 171 902 MWh/rok
  4. Ilość zaoszczędzonej energii cieplnej w budynkach publicznych 517,14 GJ/rok
  5. Roczny spadek emisji gazów cieplarnianych w budynkach publicznych 186,23 Mg równoważnika CO2

Po przeprowadzeniu prac termomodernizacyjnych zostaną przywrócone funkcje budynków związane z prowadzeniem w ich pomieszczeniach zajęć dydaktycznych dla studentów.

Planowana całkowita wartość projektu: 2 881 900,44 zł

Wartość środków kwalifikowalnych: 2 338 943,45 zł

Planowane dofinansowanie: 1 988 101,93 zł

Wkład własny UR: 542 956,99 zł

 

Instytucja Zarządzająca POIiŚ wdrożyła mechanizm umożliwiający sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć w wykorzystaniu środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Ewentualne nieprawidłowości można zgłaszać za pośrednictwem adresu e-mail: naduzycia.POIS@mir.gov.pl lub specjalnego formularza, zamieszczonego na stronie: http://www.pois.gov.pl/nieprawidlowosci

Przyjęte rozwiązanie, zdaniem Instytucji Zarządzającej POIiŚ sprzyjać będzie realizacji projektów w sposób etyczny, jawny i przejrzysty. Więcej informacji na temat mechanizmu znajduje się na stronie internetowej Instytucji Zarządzającej.

Małopolska Platforma Nauk Przyrodniczych

Logo sponsora

W dniu 7 lipca 2018 r. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie zawarł z Zarządem Województwa Małopolskiego umowę nr RPMP.02.01.02-12-0967/17-00-XVII/282/FE/18 o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego projektu: „Małopolska Platforma Nauk Przyrodniczych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 Cyfrowa Małopolska, Działanie 2.1 E-administracja i otwarte zasoby, Poddziałanie 2.1.2 Cyfrowe zasoby regionalne.

Opis projektu:
Przedmiotem projektu jest udostępnienie zasobów nauk rolniczych, przyrodniczych i leśnych w rozumieniu unikatowych zbiorów historycznych i naukowych Biblioteki Głównej i Archiwum Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (z okresu XVIII-XXI w.), poprzez utworzenie Małopolskiej Platformy Nauk Przyrodniczych. Platformie towarzyszyć będzie aplikacja mobilna. Projekt pozwoli na spełnienie kryterium otwartości danych min. 4 gwiazdki w modelu 5-Star Open Data. Zasoby będą udostępniane nieodpłatnie.

CELEM BEZPOŚREDNIM PROJEKTU jest zapewnienie szerokiego i otwartego dostępu do zasobów nauk przyrodniczych, rolniczych i leśnych poprzez digitalizację i publikację 19 890 zinwentaryzowanych dokumentów, stworzenie środowiska biblioteki cyfrowej nowej generacji - Małopolskiej Platformy Nauk Przyrodniczych wraz z 1 aplikacją mobilną, dzięki czemu możliwe będzie zarządzanie, przetwarzanie, przeszukiwanie i udostępnianie zasobów nauki poprzez Internet.
Założeniem Wnioskodawcy jest przeprowadzenie wzorcowego modelu digitalizacji i udostępniania zasobów w oparciu o wolne licencjonowanie treści i otwarte standardy techniczne – zapewniające najwyższy poziom dostępności, a więc i zysku społecznego zdigitalizowanego zasobu.

Wraz z podstawowym celem projektu przewidziano działania wspomagające w zakresie:

  • zakupu niezbędnego sprzętu digitalizacyjnego i informatycznego do prowadzenia działań digitalizacyjnych,
  • opracowania metadanych i formatów publikacyjnych,
  • prac adaptacyjnych pomieszczeń przeznaczonych na pracownię digitalizacji i serwerownię
  • niezbędnych działań konserwatorskich (dotyczących renowacji starodruków znajdujących się obecnie w stanie utrudniającym digitalizację).

Projekt cechuje specyfika regionalna ze względu na zakres i oddziaływanie Małopolskiej Platformy Nauk Przyrodniczych.

Planowany termin rozpoczęcia realizacji projektu: 31.07.2018 r.

Planowany termin rzeczowego i finansowego zakończenia realizacji projektu: 31.12.2020 r.

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia: 3 513 273,77 zł
w tym kwota dofinansowania: 2 986 282,65 zł (stanowiąca 85,00% kosztów całkowitych).