Godło Polski

Za nami X Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z URK” i XXVI Małopolska Giełda Agroturystyczna

16.09.2024

W dniach 14-15 września 2024 r. na terenie Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyły się X Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z URK” oraz XXVI Małopolska Giełda Agroturystyczna.

W dniach 14-15 września 2024 r. na terenie Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyły się X Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z URK” oraz XXVI Małopolska Giełda Agroturystyczna. Pomimo niesprzyjającej pogody, wydarzenie przyciągnęło tłumy gości, w tym przedstawicieli władz lokalnych, uczelni oraz instytucji rolniczych. Uroczystego otwarcia dokonał rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, podkreślając znaczenie współpracy między nauką a społeczeństwem.

Wydarzenie, szczególnie w niedzielę, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, którzy mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji oraz odkryć smaki tradycyjnych, regionalnych produktów. Atmosfera była pełna entuzjazmu, a frekwencja, pomimo kapryśnej aury, nie zawiodła.

W otwarciu wydarzenia udział wzięli m.in.: Kazimierz Gołojuch, Poseł na Sejm RP, Krzysztof Klęczar, Wojewoda Małopolski, Łukasz Smółka, Marszałek Województwa Małopolskiego, Miłosz Motyka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Michał Chwastek, Dyrektor Małopolskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Tomasz Jacek, Dyrektor Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego oraz Ryszard Czaicki, Prezes Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie.

W ramach targów zaprezentowano szeroki asortyment produktów regionalnych i ekologicznych – od mięs i serów, przez miody, po naturalne kosmetyki i wina. Wystawcy z całego kraju promowali tradycyjne produkty, a uczestnicy mieli możliwość udziału w licznych degustacjach oraz pokazach kulinarnych. Na miejscu odbyły się także warsztaty edukacyjne, w tym dotyczące zdrowego stylu życia i zrównoważonego rozwoju, a najmłodszych uczestników czekały specjalne atrakcje.

Najsympatyczniejszym Wystawcą został Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy. To wyróżnienie jest świadectwem zaangażowania, profesjonalizmu oraz pozytywnej energii, którą Instytut wnosi w każdą wystawę. Życzymy dalszych sukcesów i wielu równie wspaniałych osiągnięć!

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, partnerów oraz patronów medialnych, bez których wsparcia to wydarzenie nie mogłoby się odbyć w takiej formie.

Dziękujemy sponsorom: Instytutowi Zootechniki – Państwowemu Instytutowi Badawczemu, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie, Małopolskiemu Oddziałowi Regionalnemu ARiMR, Małopolskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach, Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Małopolskiej Izbie Rolniczej, Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Krakowie, Nadleśnictwu Andrychów, Przedsiębiorstwu Rolno-Przemysłowemu „Agromax” oraz Grupie Producentów Owoców i Warzyw Klimowicz.

Podziękowania składamy również naszym partnerom: Województwu Małopolskiemu, Instytutowi Zootechniki, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Centrum Doradztwa Rolniczego, Małopolskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego, Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Małopolskiej Izbie Rolniczej, Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa oraz 6. Batalionowi Dowodzenia w Krakowie.

Dziękujemy także patronom medialnym, którzy wsparli nasze wydarzenie: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Dziennikowi Polskiemu, Kraków.pl, Czas Dzieci, Mojaharmoniazycia.pl, Dlazdrowia.pl oraz Foodfakty.

Zapraszamy ponownie za rok na kolejną edycję Małopolskich Targów Żywności „Zasmakuj z URK” oraz Małopolską Giełdę Agroturystyczną!

Zdjęcia: Piotr Dul