Godło Polski

Warsztaty w ramach Erasmus+: "Blue Europe. Sustainable water management in schools BLUE"

12.09.2024

W dniach 4-8 września 2024 r., na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki odbyły się kilkudniowe warsztaty, w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+: "Blue Europe. Sustainable water management in schools BLUE" No. 2023-1-RO01-KA220-SCH-000152274.

W dniach 4-8 września 2024 r., na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki odbyły się kilkudniowe warsztaty, w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+:  "Blue Europe. Sustainable water management in schools BLUE" No. 2023-1-RO01-KA220-SCH-000152274.

W spotkaniu, oprócz pracowników WIPiE, profesorów URK: dr. hab. inż. Zbigniewa Kowalczyka, dr hab. Anny Krakowiak Bal, dr. hab. inż. Michała Cupiała oraz prof. dr. hab. Macieja Kubonia, udział wzięli partnerzy z Rumunii, Portugalii, Turcji i Macedonii Północnej.

Warsztaty w ramach Erasmus+:

W ramach spotkania – Practical teacher training, pracownicy uczelni zaprezentowali zamontowaną na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki instalację do nawadniania urządzonych terenów zielonych oraz przedstawili możliwości pozyskiwania, przygotowania oraz wykorzystywania wody deszczowej do celów nawodnieniowych. Odbyła się również wizyta studyjna w Zakładzie Uzdatniania Wody Rudawa.

Warsztaty w ramach Erasmus+:

W ostatnim dniu warsztatów, dr hab. inż. Marek Gancarz, prof. URK zaprezentował laboratoria Centrum Innowacji i Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności URK.

Tekst: dr hab. inż. Michał Cupiał, prof. URK