Godło Polski

Sympozjum EALD 2024: Innowacyjne podejścia do zrównoważonego rozwoju przestrzennego

11.09.2024

W dniach 5-7 września 2024 roku, Katedra Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu miała zaszczyt współorganizować wraz z prestiżową European Academy of Land Use and Development (EALD) międzynarodowe sympozjum naukowe.

W dniach 5-7 września 2024 roku, Katedra Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu miała zaszczyt współorganizować wraz z prestiżową  European Academy of Land Use and Development (EALD) międzynarodowe sympozjum naukowe, które przyciągnęło licznych zagranicznych uczestników.

Uroczystego otwarcia sympozjum dokonali:
•    Prof. Dr.-Ing. Alexandra Weitkamp - Technischen Universität Dresden, Prezydent EALD;
•    Dr hab. inż. Leszek Książek, prof. URK - Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji;
•    Prof. dr hab. inż. Józef Hernik - Kierownik Katedry Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu, wieloletni członek EALD.

W ciągu dwóch dni obrad, eksperci i naukowcy dzielili się swoimi badaniami oraz doświadczeniami związanymi z gospodarowaniem przestrzennym.

grafika ilustracyjna

Trzeci dzień wydarzenia został poświęcony wizycie studyjnej w gminie Wielka Wieś, gdzie uczestnicy mieli okazję bliżej poznać trudności i wyzwania, z jakimi zmagają się podmiejskie gminy w Polsce. Wizyta ta stanowiła cenną okazję do wymiany wiedzy oraz zrozumienia lokalnych kontekstów w zakresie planowania i zarządzania przestrzennego. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem sympozjum oraz fotorelacją.

Tekst: Anita Kukulska-Kozieł, Katedra Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu