plik svg - godło

Święto Jeźdźców, Myśliwych i Leśników "HUBERTUS 2024" za nami.

07.10.2024

W sobotę, 5 października 2024 r., na terenie Centrum Badawczego i Edukacyjnego Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, odbyło się doroczne Święto Jeźdźców, Myśliwych i Leśników – HUBERTUS 2024.

Wydarzenie, które przyciągnęło miłośników koni, przyrody oraz tradycji, odbyło się pod patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego, dr hab. inż. Sylwestra Tabora, prof. URK.

Uroczyste otwarcie miało miejsce o godzinie 12:30, jednak impreza rozpoczęła się już od rana, o godz. 9:30, kiedy to najmłodsi jeźdźcy zmierzyli się w konkursie zręcznościowym o puchar Ośrodka Jazdy Konnej w Rząsce. W dalszej części dnia odbywały się kolejne konkursy dla jeźdźców na różnych poziomach zaawansowania, w tym dla kłusujących o puchar sklepu Zoolandia oraz dla galopujących o puchar sklepu Karino.

Hubertus był nie tylko okazją do rywalizacji, ale także do wspólnej zabawy i integracji środowiska miłośników koni. Tradycyjnym punktem programu była Gonitwa Hubertusowa, która odbyła się w dwóch odsłonach: o 14:30 w kłusie, o puchar Dyrektora MODR w Karniowicach, oraz o 15:15 w galopie, gdzie uczestnicy walczyli o puchar Rektora Uniwersytetu Rolniczego. Gonitwa dostarczyła wielu emocji zarówno uczestnikom, jak i widzom, którzy z entuzjazmem kibicowali zawodnikom.

Dodatkową atrakcją było rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze ciasto, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zwycięzca otrzymał puchar Dziekana Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt. Na zakończenie dnia, uczestnicy mieli okazję wziąć udział we wspólnym ognisku, co sprzyjało integracji i rozmowom na temat wspólnej pasji.

Wydarzenie zakończyły zawody Hobby Horse, które były atrakcją zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników. Rywalizacja w skokach przez przeszkody w tej formie dostarczyła wielu emocji i radości wszystkim uczestnikom.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję w przyszłym roku!