Relacja z obchodów Jubileuszu 75-lecia Wydziału Leśnego URK

10.06.2024

7 czerwca 2024 r. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 75-lecia Wydziału Leśnego URK. Wydarzenie miało miejsce w auli Centrum Kongresowego URK, przy al. 29 Listopada 46.

przemówienie dziekana wydziału leśnego prof. dr hab. inż. Marcina Pietrzykowskiego

władze Uczelni słuchają przemówienia

Rok 2024 jest szczególny dla Wydziału Leśnego URK, ponieważ mija 75 lat od jego powołania jako samodzielnej jednostki w strukturze Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a następnie w 1953 roku, jako jednostki Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie.

Jubileusz był wyjątkową okazją do uczczenia i zaprezentowania osiągnięć Wydziału na polu naukowym, wdrożeniowym oraz dydaktycznym, które stanowią istotny wkład w rozwój polskiego leśnictwa.

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpień okolicznościowych zaproszonych gości, którzy podzielili się swoimi refleksjami i wspomnieniami związanymi z Wydziałem Leśnym. Następnie, przedstawiono referaty dotyczące osiągnięć naukowych i wdrożeniowych Wydziału. Prelegenci omówili również współczesne problemy gospodarki leśnej oraz aktualne technologie stosowane w naukach leśnych.

przemówienie prof. dr. hab. inż. Ryszarda Tadeusiewicza

wspólne zdjęcie uczestników jubileuszu wydziału leśnego

Kolejnym punktem programu był pokaz jubileuszowego filmu, który przybliżył historię, rozwój oraz najważniejsze momenty w 75-letniej działalności Wydziału. Ceremonię otwarcia zakończyło uroczyste sadzenie drzewa jubileuszowego na terenie Campusu URK. Ten symboliczny akt podkreślił troskę o środowisko oraz ciągłość tradycji leśnych.

W dalszej części programu uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Wydziału Leśnego URK oraz zapoznania się z prezentacjami posterowymi, które przedstawiały osiągnięcia poszczególnych katedr Wydziału.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz za wspieranie i rozwijanie tradycji leśnych na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.