Godło Polski

Podsumowanie kadencji i przekazanie władzy na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

30.08.2024

30 sierpnia 2024 r. w sali senackiej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Rektor, dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK podsumował kadencję dotychczasowych Prorektorów, prof. dr hab. inż. Agnieszki Filipiak-Florkiewicz oraz prof. dr. hab. inż. Andrzeja Lepiarczyka, a następnie oficjalnie przekazał ich obowiązki nowym Prorektorom.

Rektor, wyraził wdzięczność ustępującym Prorektorom za ich wkład w rozwój uczelni, podkreślając ich znaczące osiągnięcia w zakresie nauki i organizacji. W jego ocenie, ich działania miały istotny wpływ na wzmocnienie pozycji Uniwersytetu Rolniczego.

Podczas spotkania Rektor zaprezentował nowych członków władz uczelni: prof. dr hab. inż. Ewę Błońską, która przejmie obowiązki Prorektora ds. Ogólnych, oraz prof. dr hab. inż. Marcina Rapacza, który będzie pełnił funkcję Prorektora ds. Nauki.
Dodatkowo, prof. dr hab. inż. Andrzej Sechman, dotychczasowy Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą, został mianowany pierwszym zastępcą Rektora i objął stanowisko Prorektora ds. Współpracy, a dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK będzie kontynuował pracę jako Prorektor ds. Kształcenia.

Rektor omówił także strategiczne plany na przyszłość, koncentrujące się na dalszych inwestycjach i rozwoju naukowym uczelni.
W ramach spotkania Rektor wręczył również upoważnienia na stanowiska kanclerskie. Mgr Marcin Gałan pozostanie na stanowisku Kanclerza, podobnie jak Zastępca Kanclerza - mgr inż. Artur Szymacha.

Gratulujemy nowym władzom uczelni, życzymy sukcesów w nowej kadencji i składamy serdeczne podziękowania ustępującym prorektorom za ich pracę i zaangażowanie.