plik svg - godło

Podpisano umowę o współpracy z XII Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krakowie

17.10.2024

Uczelnię reprezentował prorektor ds. kształcenia – dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK, w imieniu szkoły umowę podpisała Pani Dyrektor mgr Anna Konarska-Miazowska. Z ramienia Szkoły obecna była również Pani Katarzyna Janczarska (koordynator tej współpracy).

Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele pracownicy Centrum Kultury i Kształcenia Ustawicznego URK: dr Michał Szanduła (dyrektor) i dr inż. Marcelina Machura (kierownik Centrum Kongresowego URK).

Celem umowy jest wspólne promowanie nauki w dziedzinie nauk rolniczych i przyrodniczych oraz współpraca przy tworzeniu inicjatyw związanych z szeroko rozumianą edukacją młodzieży. Uniwersytet obejmuje patronatem klasy, które w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych kładą nacisk na nauczanie przedmiotów rolniczych, przyrodniczych, biologicznych i chemicznych związanych z kierunkami kształcenia prowadzonymi przez Uczelnię. URK zobowiązuje się do uzupełniania i wzbogacania zajęć dydaktycznych prowadzonych przez szkoły o elementy właściwe dla kierunków kształcenia i profilu badawczego Uczelni.

Fot. Piotr Dul (Centrum e-Learningu URK)