Pakt dla przestrzeni

JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego podpisuje Pakt..

20 listopada podczas Prologu OEESU na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki podpisany został "PAKT DLA PRZESTRZENI".

20 listopada podczas Prologu OEESU na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki podpisany został PAKT DLA PRZESTRZENI.

Jednym z sygnatariuszy tego manifestu został Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie - dr hab. inż Sylwester Tabor, prof. URK

W treści paktu uwzględnione zostały postulaty najwyższych standardów projektowania dla Krakowa, uwzględniającego realne prawa do miasta Kraków, oparte na współdzieleniu i współtworzeniu, gdzie są dobre projekty architektoniczne wyłaniane na drodze konkursów architektonicznych i urbanistycznych oraz transparentnych procedur. Postulaty zakładają zintegrowane planowanie przestrzenne, transportowe, komunikacyjne, infrastrukturalne, uwzględniające zmiany klimatu, zarządzanie zielenią i kulturę miasta.

Pakt zakłada 10 punktów:

1. Ład przestrzenny
  2. Debatę
  3. Standardy urbanistyczno- architektoniczne
  4. Wyzwania klimatyczne
  5. 3xRE (Revitalise-Rewitalizuj, Recover-Odzyskaj, Reuse-Wykorzystaj)
  6. Integracja działań
  7. Konkursy