Godło Polski

Naukowcy z Uniwersytetu Rolniczego w elitarnej grupie Top 2% najczęściej cytowanych na świecie!

26.09.2024

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie po raz kolejny zaznaczył swoją obecność w prestiżowym gronie najczęściej cytowanych naukowców na świecie.

W najnowszej edycji rankingu Top 2% naukowców za rok 2023, opublikowanym przez Elsevier, znalazło się aż 13 naszych badaczy. Dodatkowo kilku naszych naukowców zostało wyróżnionych za całokształt dorobku naukowego. To osiągnięcie pokazuje, że wielu z nich  ma trwały wpływ na naukę, zarówno w 2023 roku, jak i przez całą swoją karierę.

Za rok 2023 wyróżnieni zostali

• prof. dr hab. Aleksandra Duda
  • dr hab. inż. Ewelina Jamróz
  • dr hab. inż. Joanna Tkaczewska
  • prof. dr hab. inż. Marcin Rapacz
  • prof. dr hab. inż. Marcin Pietrzykowski
  • prof. dr hab. inż. Ewa Błońska
  • prof. dr hab. Jan Suchanicz
  • prof. dr hab. inż. Sylwester Smoleń
  • prof. dr hab. inż. Tadeusz Kowalski
  • prof. dr hab. Adam Tofilski
  • prof. dr hab. inż. Piotr Herbut
  • prof. dr hab. inż. Jarosław Socha
  • prof. dr hab. inż. Robert Jankowiak

W klasyfikacji cytowań za całokształt kariery zawodowej wyróżnieni zostali:

• prof. dr hab. Janusz Marcinkiewicz
  • prof. dr hab. inż. Marcin Rapacz
  • prof. dr hab. Jan Suchanicz
  • prof. dr hab. Aleksandra Duda
  • prof. dr hab. inż. Tadeusz Kowalski
  • prof. dr hab. inż. Marcin Pietrzykowski
  • prof. dr hab. inż. Robert Jankowiak

To osiągnięcie jest dowodem na wysoki poziom badań prowadzonych na naszym Uniwersytecie oraz na znaczący wkład naszych naukowców w rozwój światowej nauki. Pozycja w rankingu Top 2% najczęściej cytowanych naukowców jest nie tylko prestiżowym wyróżnieniem, ale również potwierdzeniem międzynarodowego uznania dla ich pracy.

Link do pełnej listy: https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/7

Serdecznie gratulujemy!