Kolejny sukces URK w programie ramowym Horyzont Europa

22.12.2022

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie w programie ramowym Horyzont Europa zespołu projektowego z Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego, pod kierownictwem Pana dr hab. Wojciecha Szewczyka, prof. URK.

Wsparcie uzyskał projekt "LOCALITY - Nature-positive algae-based food, agriculture, aquaculture and textile products made in North and Baltic Sea ecosystems”, którego jednym z partnerów jest Uniwersytet Rolniczy, z budżetem w wysokości ponad 1 645 000 zł dla jednostki. Liderem projektu będzie Norweski Instytut Badań Wody.

Celem projektu jest opracowanie innowacyjnych i zrównoważonych produktów na bazie alg. Biomasa będzie przetwarzana przy użyciu podejścia biorafineryjnego, a surowe i przetworzone składniki będą stosowane na rynkach żywności, pasz, rolnictwa i tekstyliów.

Cały projekt uzyskał dofinansowanie Komisji Europejskiej w wysokości 8,5 mln Euro, a konsorcjum projektowe składa się z 28 partnerów pochodzących z sektora badawczego, przemysłowego i usługowego.

Serdecznie gratulujemy!