Już w najbliższy weekend - XXXII Wystawa Rolnicza AGROPROMOCJA 2024

04.09.2024

Serdecznie zapraszamy na XXXII Wystawę Rolniczą AGROPROMOCJA 2024, która odbędzie się w dniach 7-8 września 2024 r. w malowniczym Starym Sączu, na terenie Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II.

Serdecznie zapraszamy na XXXII Wystawę Rolniczą AGROPROMOCJA 2024, która odbędzie się w dniach 7-8 września 2024 r. w malowniczym Starym Sączu, na terenie Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II. To jedno z najważniejszych wydarzeń rolniczych w regionie, organizowane przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach.

Współorganizatorami Agropromocji 2024 są: Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Powiat Nowosądecki. Partnerem Agropromocji jest Województwo Małopolskie.

Plakat promujący Agropromocję 2024 w Starym Sączu

AGROPROMOCJA od ponad 30 lat promuje małopolskie rolnictwo, firmy z branży agrobiznesu oraz dziedzictwo kulturowe i gospodarcze regionu. Wystawa stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z najnowszymi trendami w rolnictwie, w tym z nowościami technologicznymi i innowacjami w produkcji rolnej. Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje m.in. przetwórstwo rolno-spożywcze, zdrową i ekologiczną żywność, pszczelarstwo, pokazy zwierząt, a także prezentacje ciągników rolniczych i maszyn rolniczych, budownictwo wiejskie, środki ochrony roślin, nasiennictwo, ogrodnictwo, sadownictwo, agroturystykę, dziedzictwo kulinarne oraz rękodzieło ludowe i folklor.

W programie wydarzenia przewidziano również szereg atrakcji dla zwiedzających. Wśród nich znajdą się pokazy prac polowych z wykorzystaniem najnowszych maszyn rolniczych, w tym marek znanych na rynku europejskim. Jak co roku, wystawa wykracza poza wymiar czysto biznesowo-technologiczny, oferując wiele dodatkowych atrakcji, takich jak konkursy z nagrodami, degustacje regionalnych produktów, kiermasz rękodzieła ludowego oraz kiermasz ogrodniczy.

Podczas AGROPROMOCJI ogłoszone zostaną również wyniki licznych konkursów o zasięgu wojewódzkim, m.in. Agroliga, Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne, Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne oraz Najlepszy Doradca Ekologiczny. W sobotę odbędzie się także rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego XXI Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne – KRUS.

Program wystawy Agropromocja 2024

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Piotr Zgorzelski - Wicemarszałek Sejmu RP, Czesław Siekierski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Jan Klęczar - Wojewoda Małopolski oraz Łukasz Smółka - Marszałek Województwa Małopolskiego. Współorganizatorami są Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Powiat Nowosądecki.

Zapraszamy wszystkich do udziału w AGROPROMOCJI 2024 – wydarzeniu, które łączy tradycję z nowoczesnością, oferując niezapomniane wrażenia i cenne doświadczenia.