Godło Polski

Inauguracja IV edycji Studiów Podyplomowych MBA „Zarządzanie Bankiem Spółdzielczym”

07.11.2023

4 listopada 2023 r. w sali Senackiej Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie odbyła się uroczysta inauguracja IV edycji trzysemestralnych studiów podyplomowych Master of Business Administration „Zarządzanie bankiem spółdzielczym”. Uczestnikami studiów jest 18 przedstawicieli kadry kierowniczej banków spółdzielczych, tj. prezesi, wiceprezesi i członkowie zarządów z 14 banków (w tym: 10 osób z województwa podkarpackiego, 3 osoby z małopolskiego, 2 osoby z mazowieckiego, 2 osoby ze śląskiego i 1 osoba z opolskiego). Uczestników studiów i zaproszonych gości przywitał prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK, zaś uroczystego rozpoczęcia studiów dokonał JM dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof.URK – rektor Uniwersytetu Rolniczego.

Zdjęcia z inauguracji IV edycji studiów podyplomowych Master of Business Administration

W inauguracji uczestniczyli przedstawiciele instytucji partnerskich URK współrealizujących studia, tj. dr hab. Marcin Jędrzejczyk, prof. UEK – dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK w Krakowie i mgr Piotr Huzior – prezes Związku Rewizyjnego Banków Spółdzielczych im. F. Stefczyka w Warszawie, którzy skierowali do słuchaczy studiów krótkie przemówienia. W imieniu Związku Banków Polskich, będącego patronem studiów, życzenia przekazał na telebimie wiceprezes ZBP pan Bartosz Kublik. Stosowny adres do słuchaczy i organizatorów studiów, odczytany przez kierownika Studium MBA, dr. hab. inż. Józefa Kanię, przekazała również pani prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych Krystyna Majerczyk-Żabówka. W spotkaniu uczestniczyli również: prof. dr hab. inż. Bogdan Kulig – dziekan Wydziału Rolniczo-Ekonomicznego URK, dr inż. Aleksandra Płonka, prof. URK – sekretarz Studiów MBA,  mgr Ewa Kliś-Brudny – kierownik Biura Programów i Jakości Kształcenia URK oraz wykładowcy: prof. dr hab. inż. Wiesław Musiał, dr inż. Mariusz Dacko, prof. URK, i dr inż. Monika Szafrańska.

Wydarzeniem kulminacyjnym inauguracji był znakomity wykład akademicki pt. Uniwersytet Rolniczy dla kompetencji przyszłości wygłoszony przez rektora URK – prof. Sylwestra Tabora, przyjęty przez słuchaczy wielkimi owacjami. Była to świetna  promocja naszej Uczelni w zakresie kształcenia, badań i współpracy z gospodarką wobec wyzwań współczesnego świata.

Tekst: dr inż. Aleksandra Płonka, prof. URK
Zdjęcia: Jacek Okarmus