plik svg - godło

Festiwal Dyni za nami

11.10.2024

Dnia 10 października na terenie Stacji Doświadczalnej Katedry Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbył się drugi w historii Festiwal Dyni, który przyciągnął liczne grono miłośników dyni i natury.

Wydarzenie, zorganizowane pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. inż. Sylwestra Tabora, prof. URK, stanowiło doskonałą okazję do wspólnej zabawy, integracji i edukacji.

Już od godziny 11:00 goście mogli podziwiać prezentację dyń konkursowych, które zaskakiwały swoją wielkością, kształtami i kolorami. Następnie, o godzinie 12:00, odbyło się wyczekiwane rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu na Największą Dynię. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a ich imponujące okazy wywołały zachwyt wśród zebranych.

O godzinie 12:30 i 13:00 odbyły się dwie tury zwiedzania kolekcji warzyw pod hasłem „Opowieści wśród warzyw”, podczas których uczestnicy poznawali tajemnice różnych gatunków roślin i ich upraw. Przewodnicy dzielili się ciekawostkami, które przyciągnęły uwagę zarówno młodszych, jak i starszych uczestników.

W międzyczasie na najmłodszych czekało wiele atrakcji – dzieci mogły spróbować swoich sił w malowaniu dyni, a także bawić się przy kolorowankach o tematyce dyniowej. Nie zabrakło również dyniowych smakołyków, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy mieli okazję spróbować potraw inspirowanych dynią, co z pewnością było kulinarną ucztą dla każdego.

Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok!