plik svg - godło

Debata Rektorów InnotechKrak za nami

24.10.2024

Wczoraj w sali audytoryjnej budynku U-2 na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się debata z udziałem rektorów trzech krakowskich uczelni zrzeszonych w Związku Uczelni InnoTechKrak.

Tematem dyskusji było "Nauka w niespokojnym świecie: czy uczelnie są gotowe na wyzwania przyszłości?", a w gronie panelistów znaleźli się: prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata (rektor Politechniki Krakowskiej), dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK (rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie) oraz prof. dr hab. inż. Jerzy Lis (rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie).
Spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 18:00, było moderowane przez dr. Krzysztofa K. Maja i zorganizowane przez Centrum Komunikacji i Marketingu AGH we współpracy z Radą Programową.
Podczas dyskusji paneliści zastanawiali się, jak uczelnie wyższe mogą stawić czoła współczesnym wyzwaniom, takim jak szybki rozwój technologii, zmiany klimatyczne, czy zmieniające się oczekiwania na rynku pracy. Rektorzy zgodzili się, że kluczowe jest położenie większego nacisku na interdyscyplinarność oraz współpracę z sektorem przemysłowym i badawczym, co pozwoli lepiej przygotować studentów do zmieniającej się rzeczywistości.

Debatę można obejrzeć na kanale YouTube: https://tiny.pl/gw9c9knw

Debata rektorów zrzeszonych w InnotechKrak