plik svg - godło

Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie otrzymało wyróżnienie w konkursie „Kraków bez barier”.

18.10.2024

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami URK zgłosiło w tegorocznej edycji konkursu „Kraków bez barier” budynek Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Celem konkursu jest promowanie działań skierowanych na poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami i dobrych praktyk  poprzez wyłonienie najlepszych rozwiązań architektonicznych, innowacyjnych technologii i dobrych praktyk realizowanych w Krakowie oraz osobowości, które pomimo swoich ograniczeń realizują swoje pasje, promując miasto. Organizatorem konkursu jest Urząd Miasta Krakowa.

W dniu 16.10.2024 r. podczas gali finałowej Uczelnia otrzymała wyróżnienie w obszarze budownictwo dostępne. Uroczystość odbyła się w Operze Krakowskiej. Nagrodę w imieniu Uniwersytetu odebrała Pani Dyrektor dr hab. inż. Anna Ptaszek prof. URK.

W uroczystości wzięły udział Prorektor ds. Ogólnych prof. dr hab. inż. Ewa Błońska, Dyrektor Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności dr hab. inż. Anna Ptaszek prof. URK, Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami dr hab. inż. Joanna Puła prof. URK, Kierownik Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami mgr Agnieszka Kapczyńska-Pacześ.

Dziękujemy organizatorom konkursu za przekazane wyrazy uznania.