plik svg - godło

23 października 2024 r. na kampusie Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbył się Dzień Jakości Kształcenia.

24.10.2024

Wydarzenie to, dedykowane studentom i pracownikom URK, miało na celu promocję jakości kształcenia, wymianę doświadczeń oraz wspieranie rozwoju akademickiej wspólnoty.

Dzięki dniowi wolnemu od zajęć dydaktycznych, uczestnicy mogli w pełni skorzystać z bogatego programu przygotowanego na tę okazję.

Dzień rozpoczął się o godzinie 9:30 w Centrum Kongresowym URK, gdzie po oficjalnym otwarciu przez JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr. hab. inż. Sylwestra Tabora, prof. URK oraz prorektora ds. kształcenia, prof. dr hab. inż. Andrzeja Bogdała, odbyły się inspirujące wykłady. Prelegenci poruszyli tematy związane m.in. z edukacją, ekosystemami leśnymi, wsparciem osób z niepełnosprawnościami, zasadami etykiety w korespondencji, programem Erasmus+, a także technikami skutecznej komunikacji.

Po porannych prelekcjach, uczestnicy spotkali się w Klubie Akademickim ARKA, gdzie mogli zapoznać się z działalnością uczelnianych zespołów artystycznych. Występy i prezentacje studentów stworzyły okazję do integracji w przyjaznej atmosferze.

Od godziny 13:30 odbywały się warsztaty, gry terenowe oraz konkursy. Studenci mieli okazję uczestniczyć w zajęciach poświęconych takim tematom jak szybkie nagrywanie i montaż filmów, radzenie sobie ze stresem, trening samoobrony, czy szkolenie biblioteczne. W programie nie zabrakło mobilnej gry terenowej „Licencja na Startup”, interaktywnych konkursów związanych z kulturą krajów anglo- i niemieckojęzycznych, a także prezentacji przygotowanej przez Muzeum Gleb.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział oraz zaangażowanie, a organizatorom za stworzenie wyjątkowego wydarzenia promującego wysoką jakość kształcenia na Uniwersytecie Rolniczym. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja również przyniesie równie wiele inspirujących spotkań i niezapomnianych wrażeń!

Fot. A. Szlęzak-Gruszkowska, P. Dul