Listopad 2021

SYMBOL NOWOCZESNEGO KSZTAŁCENIA DLA WYDZIAŁU TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI

19 listopada w zabytkowych wnętrzach hotelu Monopol w Katowicach odbyła się Gala Finałowa programu Symbol 2021, podczas której nagrodzeni zostali najlepsi w kraju przedstawiciele firm, przedsiębiorstw, uczelni i innych instytucji. Wydarzenie poprowadził  dziennikarz TVP - Marek Durmała.

Wielki sukces odniósł Wydział Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który został wyróżniony przez Kapitułę Programu Symbolem Nowoczesnego Kształcenia 2021. Nagrodę odebrała Dziekan Wydziału, prof. dr hab. inż. Aleksandra Duda-Chodak.

Podczas tegorocznej, XI edycji programu, Kapituła nagrodziła blisko 70 podmiotów z różnych branż, z czego większość stanowiły przedsiębiorstwa, a około 1/3 – laureaci ze świata nauki. W skład kapituły programu Symbol wchodzą: wieloletni Prezes TUV Nord Polska i obecny prezes spółki Interdont Support Q Henryk Warkocz, dr hab. Katarzyna Bilińska prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr Magdalena Wójcik-Jurkiewicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dr Mateusz Grzesiak, dr Jan Rzymełka, Joanna Drzazga-Lisiecka oraz Jakub Lisiecki.

Odbierający wyróżnienia podkreślali, że to właśnie skuteczne zarządzanie, innowacyjność, rozwój oraz synergia nauki i biznesu są najlepszymi motywatorami ich wytężonej pracy.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Powiatów Polskich oraz Związku Gmin Wiejskich  Rzeczypospolitej Polskiej.

Partnerami wydarzenia byli  Mokate, La Mania, Tiger, Pracownia finansowa, Miasto Częstochowa, Iurisco, Hansped, Chivas oraz PubliCity Media Group. Głównym patronem medialnym był dziennik Rzeczpospolita.