Październik 2021

UNIWERSYTET ROLNICZY PODEJMIE WSPÓŁPRACĘ BADAWCZĄ Z MPO W KRAKOWIE

W środę, 20 października br. w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania w Krakowie odbyło się spotkanie delegacji z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie pod przewodnictwem JM Rektora UR, dr hab. inż. Sylwestra Tabora, prof. URK z Zarządem Spółki MPO.  W spotkaniu ze strony Uczelni ponadto udział wzięli: Prorektor ds. Nauki - prof. dr hab. inż. Agnieszka Filipiak-Florkiewicz, Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki - prof. dr hab. inż. Sławomir Kurpaska, Dyrektor Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności - dr hab. inż. Anna Ptaszek prof. URK, Dyrektor Centrum Transferu Technologii  - dr inż. Tomasz Czech prof. URK, prof. dr hab. inż. Krzysztof Chmielowski  z Katedry Inżynierii Sanitarnej i Gospodarki Wodnej na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji, oraz Zastępca Kanclerza UR, Artur Szymacha.

Ze strony MPO w spotkaniu udział uczestniczył cały Zarząd Spółki: Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny - Henryk Kultys, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Eksploatacyjny - Marek Kabaciński, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowo-Handlowy - Krzysztof Dzieciuchowicz, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Techniczny - Andrzej Natkaniec.

Celem spotkania było omówienie możliwości nawiązania współpracy badawczej pomiędzy podmiotami. Po spotkaniu z Zarządem - delegacja z URK zapoznała się z bazą Spółki przy ul. Nowohuckiej, a następnie udała się do Centrum Ekologicznego Barycz – KMPO, mieszczącego sie ul. Krzemienieckiej 40.

Więcej na temat Centrum Ekologicznego Barycz

Uniwersytet Rolniczy planuje w najbliższym czasie podpisać porozumienie o współpracy z MPO SP. Z O.O.

WIĘCEJ ZDJĘĆ