Wrzesień 2023
Udostępnij:

ZA NAMI ŚWIĘTO WINOBRANIA UNIWERSYTETU ROLNICZEGO W KRAKOWIE


Mieszkańcy Krakowa, miłośnicy wina i winobrania w sobotę, 9 września 2023 r. odwiedzili Uniwersytecką Winnicę "Garlicki Lamus" w Garlicy Murowanej, gdzie odbyło się organizowane przez Katedrę Ogrodnictwa Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa „Święto Winobrania”.

Odwiedzający zwiedzili uniwersytecką winnicę, a także mieli możliwość degustacji i kupna uniwersyteckich win oraz winogron. Dodatkowo degustowali m.in. jabłka, śliwki, gruszki i inne owoce jesienne, które również można było zakupić.  Przez cały czas trwania wydarzenia zainteresowani mogli zasięgnąć porad z zakresu winogrodnictwa, enologii i sadownictwa.


Winnica "Garlicki Lamus" została zarejestrowana w 2013 roku w Agencji Rynku Rolnego oraz w Urzędzie Celnym. W tym też roku rozpoczęto w niej produkcję wina z przeznaczeniem na sprzedaż. Natomiast pierwsza eksperymentalna produkcja wina miała miejsce już od 2009 roku. Winnica ma do dyspozycji doskonale przygotowaną i wyposażoną winiarnię przy al. 29-listopada w której oprócz samej produkcji (przerobu winogron) prowadzone są zajęcia dydaktyczne z zakresu Enologii. Podstawowymi zadaniami jakim służy winnica jest: kształcenie studentów z zakresu uprawy winorośli, produkcji wina jak również badania, które już są realizowane lub są przygotowywane do realizacji.

Kolejne „Święto Winobrania” odbędzie się za rok.

Więcej zdjęć

Więcej na temat winnicy

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie